Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-12-2024

3. miejsce w konkursie RCEE!

We wtorek, 17 grudnia, w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu (Rynek-Ratusz) odbyło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy o ochronie środowiska pt. „Doliną rzeki Kwisy – Przyroda i Historia”. Niezwykle miło nam poinformować, że w kategorii IV-VI szkół podstawowych III miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 w składzie: Hanna Jóźwiak (kl. 4a) i Wilhelm Bardowski (kl. 4c). Gratulujemy świetnego wyniku!

21-12-2024

Świąteczna Jedynka!

Za nami Lubański Jarmark Świąteczny, który odbył się 18 grudnia. Jako jedni ze współorganizatorów bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w tym miejskim wydarzeniu. Na Rynku i w Trecie mieliśmy swoje stoiska: rękodzieła (wykonanego przez uczniów oraz nauczycieli), warsztatowe z wieloma pięknymi ozdobami czy przysmakowe (z watą cukrową i popcornem). Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w konkursie kolęd, pieśni i pastorałek „Kolędowanie w Lubaniu”, jak również niesamowicie zaprezentowali się muzycznie i aktorsko na scenie. Wszystko wyszło śpiewająco! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział w tym lokalnym przedsięwzięciu!

21-12-2024

Wizyta w bibliotece i spotkanie z...

16 grudnia, w lubańskiej MiPBP, odbyło się spotkanie autorskie z p. Magdaleną Zarębską – autorką licznych książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W wydarzeniu, oczywiście, udział wzięli uczniowie SP1 z kl. 4a i 4c. Gość biblioteki wyczerpująco opowiedział o sobie oraz swojej twórczości, w szczególności o gwarze śląskiej czy hobby horse (koniach na patyku). Ponadto pisarka chętnie odpowiadała na liczne pytania naszej młodzieży, które dotyczyły, m.in. pasji i inspiracji. Na zakończenie każdy mógł wzbogacić swoją domową biblioteczkę o nowe książki z autografem czy też dedykacją p. Magdaleny. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w literackim spotkaniu.

21-12-2024

Z kolędą na ustach, czyli szkolne jasełka

Za nami przedświąteczny spektakl muzyczny, który odbył się 18 grudnia na sali gimnastycznej – przepięknie przystrojonej na tę specjalną okazję. Jedynkowe jasełka uraczyły widzów swoim wyjątkowym charakterem, niezapomnianymi wrażeniami oraz cudowną grą naszych uczniów. Dodatkowo były okraszone pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Po zakończeniu niezwykłego widowiska zuchy z ZHP (z 21. Gromady „Poszukiwaczy Przygód”) wraz z p. Elżbietą Chilińską przekazały na ręce pani Dyrektor Beaty Myśliwiec – Betlejemskie Światło Pokoju, któremu towarzyszy hasło „Kochaj czynem”. Dziękujemy osobom zaangażowanym w to wyjątkowe przedsięwzięcie: p. Beacie Kazan, p. Agnieszce Szwabowicz, p. Joannie Czerwiec, p. Krzysztofowi Kucharczykowi, pracownikom obsługi oraz anonimowym dobrym aniołom! Wielkie, wielkie brawa dla Was!

20-12-2024

Akademia Malucha. Tradycje bożonarodzeniowe...szykujemy potrawy wigilijne

Na stole leżą świąteczne dania, pachnie choinka, lśni gwiazda na niebie .... świąteczne przygotowania tradycyjnych potraw wigilijnych.

20-12-2024

Akademia Malucha. Tradycje bożonarodzeniowe...pieczemy pierniki.

W naszym przedszkolu zapachniało piernikami - zapachniało już świętami.... pieczemy i zdobimy świąteczne pierniki.

20-12-2024

Akademia Malucha. Tradycje bożonarodzeniowe...robimy ozdoby świąteczne

Czas przygotowań do świąt mali akademicy rozpoczęli od przygotowania pięknych ozdób świątecznych.

20-12-2024

„Bombka z Memmingen” w SP4

Jeszcze przed świętami uczniowie klasy 6a i 6c pracowali na historii z słuchowiskiem „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka, które powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn.

20-12-2024

Egzaminy zaliczone, nauczycielki wyróżnione

Do grona awansowanych w tym roku czterech nauczycielek mianowanych dołączyły trzy kolejne.

18-12-2024

Kreatywno-ceramiczna przygoda

5 grudnia klasy 7a i 6a (wraz z opiekunami: p. Izabelą Najman-Mowczko, p. Katarzyną Zając i p. Jadwigą Gruszką) udały się na wycieczkę do Fabryki Manufaktury w Bolesławcu. Podczas zwiedzania Żywego Muzeum Ceramiki nasza młodzież z zaciekawieniem obserwowała każdy etap produkcji naczyń kamionkowych i mogła z bliska przyjrzeć się, jak powstają te piękne, unikalne wyroby charakterystyczne dla tego regionu. Ważnym punktem wizyty były także niesamowite warsztaty ceramiczne, czyli własnoręczne malowanie naczyń, w tym świątecznych aniołków, metodą stempelkową. Radości i twórczej zabawy nie było końca! Dziękujemy bardzo za tę wyjątkową, niezapomnianą i pełną wrażeń podróż do świata tradycyjnego rzemiosła!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...